SEDMAŠI I OSMAŠI NA TERENSKOJ NASTAVI U ZADRU 2018.G.

Autor: Sandra Matulić, 27. 4. 2018.

Učenici sedmoga i osmoga razreda, pod vodstvom učitelja TZK-a,  matematike, biologije te hrvatskoga jezika bili su na terenskoj nastavi u Zadru  i posjetili sportske terene, Gradsku knjižnicu i Prirodoslovni muzej.

Učenici sedmoga i osmoga razreda, pod vodstvom učitelja TZK-a,  matematike, biologije te hrvatskoga jezika dan su započeli obilaskom novih staza, vježbališta i igrališta ŠRC-a Višnjik.

Učenici su nove staze isprobali igrajući odbojku i nogomet. Nakon jutarnje vježbe krenuli su u Gradsku knjižnicu Zadar, gdje ih je djelatnica dječjega odjela provela kroz knjižnicu, objasnila namjenu pojedinih odjela te nešto više rekla o Mediateci, odjelu Gradske knjižnice Zadar, na kojem se prvenstveno mogu pronaći glazba, film te prateći sadržaji, što je posebno zainteresiralo učenike. Nakon toga uputili su se na Dječji odjel, gdje su poslušali priču o Dobrome stablu, priču za velike i malene, koja ih je oduševila.

Nakon toga uslijedila je šetnja do Morskih orgulja i Pozdrava suncu, gdje su učenici i učitelji kratko odmorili. Potom je uslijedio posjet Prirodoslovnome muzeju, odjelu Narodnoga muzeja Zadar. Učenici su obišli izložbu „Mekušci Jadrana“, nakon čega su djelatnice muzeja priredile istoimenu radionicu, u kojoj su se učenici zabavili, a također i ponovili gradivo iz biologije.