BOŽIĆNA PRIREDBA 2023.G.

Autor: Sandra Matulić, 29. 12. 2023.

21.prosinca 2023.g. održana je Božićna priredba u prostorijama OŠ Novigrad. Učenici i njihovi učitelji pokazali su svoje literarne, glazbene, dramske  i likovne vještine. Sudeći po osmjesima i komentarima gostiju program je bio interesantan i zabavan.

Voditelji programa bili su  učenici 8.razreda Marinela Baždarić i Marko Knežević.

Priredba je započela nastupom Malog zbora koji je zapjevao prigodnu “Božić dolazi”. Uslijedile su recitacije  učenika nižih razreda OŠ Novigrad i PŠ Paljuv.

Nakon toga učenici razredne nastave OŠ Novigrad izveli su igrokaz “Božićna pisma”, čiji je pisac, scenograf, kostimograf i redatelj bila njihova učiteljica Miroslava Mandić. Tekst se bavi suvremenim problemima hrvatskog  društva te ukazuje na važnost čitalačke pismenosti u razvoju naše djece. Mali glumci bili su jako uvjerljivi u ulogama Djeda i Babe Mraz, Sv.Nikole i Sv.Kate, elfova i vila.

Nakon predstave poslušali smo literarne uradke Lovre Bakića , Roze Šestak, Antonia Bakića i Mateja Buterina. Potom su recitirali učenici 4.rrazreda.

Ova božična svečanost završila je  pjesmom. Najprije je Mali zbor izveo “Fritulu” a onda je Školski bend otpjevao klasik pok.Olivera Dragojevića, "Kad mi dođeš ti". Tom prilikom, kao iznenađenje večeri, nastupili su i naši bivši učenici, Ivan Buterin i Ivano Klapan, pjevajući i svirajući. Nadamo se da će ovakvi nastupi postati praksa  budući da rado pratimo razvoj talenata naših učenika, koje smo uočili tijekom njihovog osnovnoškolskog obrazovanja.

Za kraj su naši učitelji pokazali svoje  vještine sviranja i pjevanja: učiteljica Mira na violi, pedagog Eduard Plećaš na basu, te učiteljice Bruna Vraničić Vujević  i Marija Blažević pjevajući. Bila je to priredba za pamćenje.