DAN ŠKOLE 2024.G.

Autor: Sandra Matulić, 21. 6. 2024.

U četvrtak, 20.lipnja 2024.godine , proslavili smo Dan škole svečanom priredbom. Vrijedni učenici i nastavnici s posebnom su pažnjom osmislili program koji je pokušao predstaviti raznolike izvannastavne aktivnosti provođene u školi tijekom  nastavne godine. Projekt Cjelodnevne škole, kojem je OŠ Novigrad pristupila, dao je neke nove mogućnosti za lakšu realizaciju upravo tih školskih aktivnosti. Stoga su roditelji i drugi posjetitelji dobili bilten kojim je škola prikazala svoj rad prethodne nastavne godine.

Na ulazu u školu posjetitelje su dočekali kreativni uradci naših učenika rađeni na satovima Domaćinstva i Kreativne skupine, ali i na satovima  A2 iz prirodnih predmeta. Riječ je o lončićima sa začinskim biljem i cvijećem, terarijima te slikama.

Priredba je započela himnom a potom je ravnateljica Branka Maroja pozdravila prisutne, iskoristivši ovu priliku  da se oprosti od kolega, djece i mještana budući da uskoro odlazi u zasluženu mirovinu.

Prvu točku programa izveo je Mali zbor s pjesmom „Život nije siv“. Potom su učenici razredne nastave OŠ Novigrad izveli jedan igrokaz i nekoliko recitacija.

Veselje i razdraganost publike izazvala je glazbena točka Školskog benda, sastavljenog od učenika razredne nastave, koji su ove godine tek započeli svoju glazbenu naobrazbu. Otpjevali su i odsvirali poznati hit „Ja sam za ples“. Nakon toga učenici 7.razreda pročitali su svoje literarne radove: Lovre Bakić pjesmu „Veselje u našem malom mistu“ a Jerolim Baraba kratak literarni tekst „Nikako dopolja“. Njihovi radovi, pisani u dijalektu, živo su oslikali lokalne ljude i običaje.

Potom su učenici razredne nastave OŠ Novigrad predstavili igrokaz „Hobotnica i riba“. Uslijedio je igrokaz „Gdje je biser“ i recitacije koje su izvele učenice  PŠ Paljuv te pjesma Školskog benda „Sve će biti u redu“, ovaj put u izvođenju starijih i iskusnijih članova, učenika viših razreda.

Za kraj, učenik 6.razreda Matej Buterin pročitao nam je svoja „Razmišljanja na kraju školske godine“, zadivivši publiku zrelim i pozitivnim mislima. Uslijedio je kratki film, koji su izradili članovi Filmske grupe, pod nazivom „Moj Novigrad“. Svi prisutni bili su oduševljeni svestranošću naših malih filmaša: napisali su i čitali tekstove, snimali scene, uredili zvuk, režirali i montirali film. Priredba je završila uz glazbu i pjevanje sviju prisutnih. Najprije je Školski bend izveo zaraznu pjesmu Daleke obale „!4 palmi“ a na samom kraju bendu se pridružila i učiteljica glazbenog odgoja pjevajući pjesmu novigradskog pjevača Tomislava Ivčića „Tamo gdje sam rođen“.

« Rujan 2024 »